beard

Jak zarabiać na promocjach bankowych

Banki, fintechy, kantory online i internetowe giełdy walut organizują promocje od wielu lat. Ich cel jest zawsze ten sam: pozyskać nowych klientów, a wraz z nimi ich pieniądze.Większość osób twierdzi, że promocje bankowe są zorganizowane tak, by nie dało się zarobić na nich ani grosza. Dziś pokażę Wam, że rzeczywistość jest znacznie bardziej kolorowa, a promocje bankowe mogą stać się Waszym dodatkowym źródłem dochodu.

Promocje bankowe – cel ich powstawania

Jak każda firma, także banki potrzebują stałego napływu nowych klientów. Pozwala im to na ciągły rozwój i świadczenie coraz lepszych usług. Promocje bankowe są formą przyciągnięcia kolejnych zainteresowanych. Mimo tego, że premia pieniężna często zachęca nas do założenia darmowego konta lub lokaty, banki doskonale wiedzą, że w dłuższym okresie (minimum kilku lat) ta niewielka inwestycja zwróci się kilkukrotnie.

karta kredytowa
Banki to nie tylko darmowe konta i lokaty…

…to także kredyty hipoteczne, karty kredytowe i pożyczki, na których firma zarabia olbrzymie pieniądze. Mało tego – prawdopodobnie większość z nas, prędzej czy później, skorzysta z jednego z tych produktów. Każdy bank liczy na to, że po pomoc udacie się wtedy właśnie tam, gdzie od wielu lat prowadzicie swój darmowy i wygodny rachunek osobisty.

Banki potrzebują pieniędzy

Promocje bankowe organizowane są także z innego powodu. Każdy bank, oprócz świadczenia standardowych usług dla firm i osób indywidualnych, udziela także ogromnych kredytów korporacyjnych. Na pokrycie tych transakcji, bank potrzebuje pieniędzy. Każdy dodatkowy klient, który zostawi pieniądze na lokacie lub w innym długoterminowym depozycie, zasila dodatkowo kapitał banku, dzięki któremu może on inwestować. Odsetki, które zarobicie na lokacie, to Wasze wynagrodzenia za „udostępnienie” pieniędzy bankowi.

drive

Promocje bankowe – ile można na tym zarobić

Kwestia, która prawdopodobnie interesuje Was najbardziej, to pieniądze, które można wyrwać z akcji marketingowych i promocji bankowych. Rozczaruję Was jednak, ponieważ podanie dokładnej kwoty jest całkowicie niemożliwe. Powiem tylko, że dodatkowe 200-500 zł miesięcznie leży w zasięgu każdego łowcy promocji.

To, ile uda Wam się zarobić, zależy od wielu czynników: Waszej umiejętności przestrzegania terminów, wyboru najbardziej opłacalnych akcji oraz tego… czym się zajmujecie. Promocje kont firmowych są bowiem zazwyczaj znacznie chętniej opłacane przez banki. Oczywiście spodziewać należy się nieco trudniejszych do spełnienia warunków, jednak kwoty są co najmniej kuszące.

Przykład: Alior Bank cyklicznie ogłasza promocję, w ramach której za założenie i aktywne korzystanie z konta firmowego otrzymać możecie nawet 1700 zł. Tak wysoka kwota jest możliwa tylko przy spełnieniu wszystkich warunków, jednak za samo wykonywanie przelewów, zapewnienie wpływów i opłacanie ZUS z nowego konta możecie zgarnąć kilkaset złotych.

Promocje kont dla klientów indywidualnych oferują zazwyczaj premie w granicach 150-300 zł – choć zdarzają się wyjątki.
Na czym polegają promocje bankowe
Banki, chcąc przyciągnąć nowych klientów, ogłaszają promocje, oferujące pieniądze lub inne nagrody za skorzystanie z ich produktów. Promocja może wyglądać następująco: uczestnik otrzyma 250 zł za założenie darmowego konta osobistego wraz z kartą debetową oraz wykonywanie 3 płatności bezgotówkowych przez 3 kolejne miesiące po założeniu konta.

Dodatkową kwestią, o której należy pamiętać, jest zazwyczaj okres karencji, czyli czas, który należy odczekać po zamknięcia konta w danym banku, zanim będzie można wziąć udział w kolejnej promocji. Okres karencji jest zazwyczaj ustalany na minimum rok. Branie udziału w wielu promocjach bankowych wymaga przestrzegania tych terminów. Warto jest zamykać konta od razu po zakończeniu akcji i wypłacie premii (chyba, że regulamin uniemożliwia to w jakikolwiek sposób).

młoda kobieta

Czy promocje bankowe są dla każdego?

Zdecydowanie tak! Żeby aktywnie brać udział w tego typu akcjach wystarczy Wam dostęp do internetu (choć i bez niego da się to robić), telefon, adres i kartka oraz długopis do rozpisania harmonogramu płatności, przelewów itp., które należy wykonać. Ograniczeniem może być oczywiście wiek – większość promocji przeznaczona jest dla osób dorosłych. Na rynku pojawia się jednak coraz więcej promocji skierowanych do młodzieży, a nawet do najmłodszych dzieci!

Czy promocje bankowe są bezpieczne?

Sądzę, że doskonale zdajecie sobie sprawę z niebezpieczeństw, czyhających w internecie. Niestety – ilość nieuczciwych firm i podmiotów stale rośnie. Zachęcam Was do brania udziału wyłącznie w promocjach organizowanych przez znane i sprawdzone marki. Zminimalizujecie w ten sposób ryzyko wycieku Waszych danych lub innych oszustw finansowych. Pamiętajcie też, by nigdy nie przelewać swoich pieniędzy na konta innych osób czy firm – jeśli znajdziecie promocję, która zakłada taki warunek – lepiej trzymajcie się od niej z daleka.

About the author: Dawid

specjalista od analiz pożyczek internetowych

Leave a Reply

Your email address will not be published.